top of page

Jak promować gotowe kanapki w sklepie firmowym?Promowanie gotowych kanapek na tłocznym rynku spożywczym to zadanie wymagające zarówno kreatywności, jak i głębokiej wiedzy o preferencjach konsumenckich. Odkrycie efektywnej metody promocji jest kluczem do sukcesu każdej firmy, która chce skutecznie konkurować na rynku.


W kontekście kanapek odbiorcy oczekują nie tylko doskonałego smaku, ale też gwarancji jakości składników oraz atrakcyjnej prezentacji produktu. Jak najlepiej promować gotowe kanapki, aby zwiększyć sprzedaż i zyskać lojalnych klientów? Oto kilka propozycji.


Poznaj swojego klienta

Podstawą każdej strategii marketingowej jest zrozumienie Twojej grupy docelowej. Chcąc zwiększyć sprzedaż gotowych kanapek, należy więc lepiej poznać swoich konsumentów. Kto kupuje gotowe kanapki?


Popyt na nie rośnie przede wszystkim wśród konsumentów dorosłych, zwłaszcza tych aktywnych zawodowo. Zgodnie z danymi z raportu MealTrak’s Continuous Food to Go and Eating out of Home Top Line Summary ze stycznia 2023 roku najbardziej zainteresowane tego typu produktami są osoby w przedziale wiekowym 25–34 lata.


Co warto podkreślić, wzrost spożycia gotowych kanapek zaobserwowano również w grupach wiekowych 18–25 oraz 45–54 lata. To ogromny potencjał.


Jaka jest przyczyna rosnącej popularności gotowych kanapek wśród konsumentów? Co decyduje o zakupie? Przede wszystkim to odzwierciedlenie zmieniających się nawyków żywieniowych, które są efektem postępującej urbanizacji.


Współczesny, dynamiczny styl życia, długie godziny spędzane w komunikacji miejskiej oraz natłok zajęć sprawiają, że tradycyjne gotowanie w domu staje się coraz trudniejsze do zrealizowania. Jednocześnie konsumenci pragną jeść zdrowo.


Wyróżnij się na rynku – tworzenie unikalnej oferty

W erze globalizacji, gdy produkty z różnych zakątków świata są łatwo dostępne dla konsumentów, wyróżnienie się jest kluczem do sukcesu. Może to być unikalny składnik, autorski przepis czy specjalna technika przygotowania. Może to być jednak też odpowiedzialność społeczna, lokalne źródła dostaw lub specjalne programy dla klientów.


W przypadku gotowych kanapek konsumenci szukają produktów, które nie tylko zaspokoją ich głód, ale także dostarczą im wartości odżywcze. Konsumenci coraz bardziej dbają o swoje zdrowie i wybierają świadomie. Jak sprostać rosnącym oczekiwaniom? Dobra reklama to nie wszystko.


Aby przygotowywać kanapki, które zachwycą klientów, warto wybrać wysokiej jakości produkty. Szczególnie warto zwrócić uwagę na produkty funkcjonalne i z dodatkową wartością dla klienta takie jak CREDI Pro IG.


Pieczywo z niskim indeksem glikemicznym to produkt, który powinien znaleźć się w asortymencie każdej piekarni. W dobie rosnącej liczby konsumentów zainteresowanych produktami prozdrowotnymi taka propozycja jest nie tylko atrakcyjna dla osób chcących kontrolować poziom cukru we krwi, ale również dla tych, którzy kierują się zasadami zbilansowanego odżywiania.

Wprowadzenie do oferty pieczywa opartego na CREDI Pro IG nie tylko podkreśla dbałość o zdrowie klientów, ale również może przyczynić się do pozytywnego wizerunku piekarni jako miejsca, które reaguje na współczesne potrzeby konsumentów. W obliczu stale rosnącego rynku zdrowej żywności jest to także doskonała szansa na poszerzenie oferty i zaproponowanie produktów z wyższą marżą.


CREDI Pro IG jest źródłem białka, błonnika pokarmowego, a jednocześnie ma niską zawartość cukrów i tłuszczy nasyconych.


Wysoka zawartość tłuszczy nienasyconych, magnezu i cynku sprawia, że pieczywo na jego bazie to nie tylko zdrowsza alternatywa, ale również produkt o wysokiej wartości odżywczej. Kanapki przygotowane z takiego pieczywa szybko mogą stać się pierwszym wyborem zarówno dla osób, które chcą się odchudzić, jak również sportowców i świadomych konsumentów.


Dlaczego świeżość ma kluczowe znaczenie w sprzedaży kanapek?

Utrzymanie kanapek w stanie idealnej świeżości to nie tylko gwarancja smaku, ale także pewność, że produkt został przygotowany z dbałością o detale.


Konsumenci chcą mieć pewność, że wybierając dany produkt, inwestują w zdrowie i jakość. Upewnij się, że Twoje kanapki są świeże i poinformuj o tym swoich klientów np. za pomocą naklejki na witrynie. Taka informacja może znacząco poprawić sprzedaż.


Media społecznościowe jako narzędzie promocji

Platformy takie jak Instagram, Facebook czy LinkedIn stają się nie tylko miejscem komunikacji, ale również ważnym narzędziem marketingowym dla firm spożywczych.


Niech Twoja marka stanie się aktywna w social mediach. Wybieraj kanapki tygodnia, pokazuj proces produkcji, chwal się pieczywem z niskim indeksem glikemicznym i świeżymi składnikami. Angażuj swoją społeczność i dowiedz się, czego oczekuje.

Atrakcyjność opakowań – sekret przyciągania uwagi klienta

Współczesny rynek jest zalewany produktami o podobnej jakości i funkcjonalności. Jednym z kluczowych aspektów, które mogą wpłynąć na wybór konsumenta, jest atrakcyjność opakowania.


Nie chodzi tylko o estetykę, ale również o funkcjonalność, ekologię oraz komunikację wartości marki.


Już w 2019 roku niemal 60% konsumentów w Polsce było zdania, że marki i firmy muszą brać odpowiedzialność za środowisko. Ta liczba rośnie. Dobrze zaprojektowane opakowanie jest wizytówką produktu i może stać się kluczowym elementem decyzji zakupowej.


Budowanie lojalności klienta poprzez programy lojalnościowe

Zdobywanie nowych klientów jest ważne, ale utrzymanie ich przy marce jest kluczem do długoterminowego sukcesu. Programy lojalnościowe, oferujące zniżki, bonusy czy specjalne oferty dla stałych klientów, mogą być skutecznym narzędziem w tym zakresie. Dostarczając wartości ponad standardową ofertę, możesz zbudować silne relacje z klientami, które przekładają się na długotrwałe i opłacalne partnerstwo.


Źródła:Comments


bottom of page